לימון מוסיף המון ?

הייתי יכול לכתוב "להפוך את הלימון ללימונדה " אבל בחייאת די עם זה.

במקום זאת אשאל – אז מה הסיפור של הלימון ?

אנשים רבים נוהגים לשתות כל בוקר כוס מים עם לימון סחוט.
ברשת מסתובבים בלוגים, פוסטים וסרטונים שטוענים שכוס מים עם חצי לימון על בוקר הם סגולה לכמעט הכול, ובעיקר למה שממש מעניין אותנו – ירידה במשקל, שיפור המצב רוח, חיזוק מערכת החיסון, העלאת רמות האנרגיה, שיפור מראה העור ועוד ועוד .
אם אכן זך כך, אז ייתכן שגילו את תרופת הפלא כמעט לכל הצרות שלנו, ובעיקר התרופה שתשאיר אותנו יפים וצעירים כמעט לנצח, ורק שכחו לעדכן אותנו…

אז זהו…שלא ממש בטוח.

מה כן ברור – שלימון שייך למשפחת פירות ההדר, ושהוא הוא עשיר במיוחד בוויטמין C.

מה לא ברור ? הרבה. אין מחקרים שבאמת תומכים בתועלת של שתיית מיץ לימון על הבוקר, כלומר ייתכן שיש יתרונות אבל אף אחד לא ממש בדק את העניין. בדקו השפעות סרטניות על תרביות תאים, שעליהם כנראה כמעט כל פרי או ירק היו מראים תוצאות פחות או יותר דומות. בדקו השפעות על עכברים עם סכרת, אך לא בדקו זאת על בני אדם. מעריכים שיש השפעה על אבנים בכליות, אך זה לא ממש נבדק לאורך שנים, וסביר שלכל משפחת פירות ההדר יש את אותה ההשפעה בעניין.

אצל חלקינו שתיית מים עם לימון הפך להרגל, לטקס, אז לא נקלקל את החגיגה, רק נדגיש שלימון הוא חומצי מאד, וחומצה עלולה לפגוע בשיניים. בעיקר באמייל, לכן מומלץ לאחר שתיית מי הלימון לשטוף את הפה המים ולנקות כך את שאריות החומצה.

כלומר, מי שרגיל ש…ימשיך, רק שיהיה מודע לנזקים, ומי יודע אולי יום אחד יוכיחו שבאמת יש להרגל הזה תועלת אמתית.

אנחנו תמיד אומרים, המפתח לבריאות טובה, להפחתת סיכון ממחלות, למראה צעיר, לניקוי רעלים ולסגולות הנוספות שאנחנו כמהים להם , הוא אורח חיים מאוזן ובריא.

תזונה מגוונת, ופעילות גופנית סדירה וקבועה בדרך של…TOTAL-E אימון כושר חכם.