תרגילים לשריפת שומנים

אז….אנחנו ( אתם ו…אנחנו, אלו שנקראים " המאמנים" ) עדיין לא יכולים להיפגש במכונים. אבל….זה לא אומר שניתן לשומנים לנצח.

אימון גופני מאומץ יכול לעזור לשרוף שומנים וקלוריות בקלות. כמו כן, אם בא לכם לגוון וכל יום לעשות פעילות אחרת, זה בדיוק הרגע להמשיך לקרוא.

ריצה זה אחלה, באמת, אבל בואו נגוון קצת את הפעילות, נשנה את השגרה ונשתף עוד שרירים ונתחזק בעוד מקומות. שינוי וגיוון בפעילות הופך את האימון למעניין יותר, שומר יותר על הגוף וכן…אפילו התוצאות עשויות להיות טובות יותר.

מכיוון שבימים אלו אתם עושים את הדברים ללא השגחה ( כי חדרי הכושר עדיין סגורים !!! ) יש לנקוט במשנה זהירות בכל אימון אירובי, כי קל להגזים בו , מה שעלול לגרום לפציעות. מתי מבינים שמתאמנים יותר מדי? את זה הגוף יכול לספר לכם כשאתם מגזימים.

הנה לכם כמה תרגילים לאימון גופני שיכולים להיות מהנים, ותוך כדי גם עוזרים לנו לשמור על משקל. תרגילים שעובדים על הלב, כלי הדם ושורפים שומנים.

רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים היא אחת מהפעילויות הגופניות היעילות שיש. רכיבה יכולה להיות מאתגרת או קלה, מאחר ואתם מכתיבים את העצימות. רכיבה על אופניים שורפת שומנים, ושומרת על כושר גופני טוב.

זהו אחד מהאימונים הגופניים הטובים ביותר בתור התחלה, מאחר וזה קל. והדבר האחרון הוא, שרבים מהאנשים מגלים שזה משפר את הקואורדינציה שלהם, את איזון הגוף ואת היציבה..

אימון כוח

אימון "תנגודת" הוא הכרחי כדי לפתח את העצמות והשרירים בצורה טובה, כך שזה צריך להוות חלק מהשגרה השבועית שלכם. יש לקחת דבר אחד בחשבון, שאם בונים יותר את השרירים בגוף, זה מחזק את המטבוליזם. ככל שהגוף שרירי יותר, כך שעור חילוף החומרים בגוף טוב יותר. ביצוע מגוון רחב של תרגילי כוח טובה ללב ולכלי הדם, עוזרת לשרוף שומנים, לחטב את הגוף, וכאמור לשפר את חילוף החומרים ולתת הרגשה הרבה יותר טובה

איך בונים \ מחזקים שרירים? יש כמה דרכים שאפשר לעשות זאת מדי יום:

 • כפיפות בטן.
 • תרגילי משיכות.
 • שכיבות סמיכה (כפיפות מרפקים).
 • תרגילי כריעה.
 • תרגילי כפיפות.
 • מדרגות.

מבטיחים לכם שהמבחר, המיקוד והאפקטיביות יהיו גדולים יותר כאשר ייפתחו שוב חדרי הכושר ( – :

מעגל מחזורי של אימון גופני מלא

זה האימון המועדף עליי. אימון מחזורי. ללא הפסקה. כוח, דופק גבוה, זיעה. אימון מחזורי מתאים למי שמחפש פעילות גופנית מאומצת, ואפשר לשלב בו הכול מכל. כוח, כוח מתפרץ, אירובי, אנאירובי, זריזות וגמישות.

כל הגרסאות הם ממריצים מצוינים הן לשריפת שומנים והן להגדלת נפח השרירים. מומלץ גם לעשות שימוש בתנועות מורכבות שיפעילו מפרקים רבים בבת אחת. חלק מהדוגמאות לסוגים כאלה של פעילויות גופניות כוללות כדלקמן:

 • תרגילי משיכות.
 • שכיבות סמיכה.
 • קפיצות על קופסא \ כיסא \ שרפרף
 • כפיפות מרפקים.
 • סוונגים – תרגילי תנופה ( עם משקולות, בקבוקי מים גדולים וכדומה )
 • כפיפות בטן.
 • תרגילי מתיחות גם מגבת \ גומייה
 • תנו ליצירתיות ולדמיון להוביל אתכם….

סדר האימון חשוב, חשוב מאד באימון כזה להתחיל עם חימום טוב של הגוף בדגש על המפרקים ! תתחילו מתרגילים לחלק גוף העליון ואח"כ התחתון, או הפוך. לרוב האימון בנוי ממחזורים בני 3-5 דקות המבוצעים 8-12 חזרות.

טיפוס מדרגה

אם הגעתם לנקודת שעמום בהליכה או בריצה, טיפוס מדרגה ישבור לכם את השגרה, או לחלופין גיוון עם קצת עליות. אימון כזה מחזק מאד את שרירי הרגליים והישבן, מעלה דופק, שורף שומנים בצורה טובה מאד ובקיצור….מעייף.  

קפיצה על חבל

מה יעיל בקפיצה על חבל?

ראשית, אתם מפעילים כמעט את כל קבוצות השרירים העיקריים בגוף, חשבו רק על עד כמה כוח וסיבולת צריך כדי לקפוץ למעלה ולמטה. התרגיל הזה נמצא בקטגוריית תרגילי לב ונשימה, וזה מצריך מעט מקום.

קפיצה על חבל עובדת גם על שרירי הרגל התחתונים, ומאחר וזה דומה מאד לפעילות מחזורית, זה עוזר לשפר את הקואורדינציה שלכם.

קפיצה על חבל עובדת גם על שיפור התפקוד הקוגניטיבי ( מחייב אותנו בריכוז ). זה מפעיל את אותם מעבירים עצביים במוח לתפקוד גבוה, ומאפשר לרמות הסרוטונין והדופמין לעלות.

לסיום, יש עוד מלאאאן אפשרויות. תהיו יצרתים וגוונו את סוגי האימונים שאתם עושים.

תעשו את זה בדרך שלכם, בדרך שלנו. TOTAL-E אימון כושר חכם.